Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Sinyal seviyesi düşük , problem nedir ?

1. Çanaktan gelen kablonun dijital uydu alıcınızın girişine tam olarak yerleştirilmemesi sinyal seviyesinin düşüklüğüne sebep olabilir. Lütfen kabloyu sağlam bir şekilde yerleştiriniz.

2. DiseqC ( birleÅŸtirici ) ‘nin kablo çıkış ve giriÅŸlerinde problem olabilir. Lütfen kablo giriÅŸ ve çıkışlarını kontrol ederek saÄŸlamlaÅŸtırınız.

3. LNB’nin yerine tam olarak oturmaması sünyal seviyesinin düşüklüğüne neden olabilir.

4. Çanak önünde herhangi bir engel olabilir ( sarmaşık , ağaç vb. ) , bu engeller kaldırılmadığı sürece sinyal seviyesi yükseltilemez.

5. Karlı havalarda çanağınızın üstünü kar kaplamış olabilr. Böyle bir durumda çanak sinyalleri toplayarak LNB’ye iletemez ve sinyal seviyeniz azalır ya da tamamen gider.

Ayrıca buraya tıklayarak sinyalin tamamen yok olması durumunda neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.


Etiketler:

Konu hakkında 3 Yorum Yapıldı.

 1. Yorum yapan : ismail akpınar Yorum tarihi : 02/07/2007 7:03 am

  slm. ben aslında teknik servisler ilgili bir sorunumu anlatmak istiyorum. bende yaklaşık 4 sene önce alınmış kyoto marka uydu alcısı var. bunu yaklaşık olarak bir senedir kullanmadım. şu anda açtığımda bazı kanallarda sinyal seviyesi sıfır
  örneğin; şhov kanal d atv star kanal yedi gibi kanalların yerli yayın8larını izleyebiliyorum fakat avrupa yayınlarını izleyemiyorum. bunun sebebi ne olabilir eğer yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi günler iyi çalışmalar

 2. Yorum yapan : ÅžAHÄ°N Yorum tarihi : 07/09/2007 7:12 pm

  Arkadaşlar benim bir sorunum var.Bir uydum var ve bu uydudaki çift çıkışlı lbnden bir kablo tvye bir kablo da bilgisayara geliyor.Fakat bazı kanallar tvde sürekli çıkmasına rağmen, bilgisayarda dijital tv kartım ile izlerken çıkmayabiliyor.Örneğin Tatlıses tvyi televizyondan sorunsuz izleyebiliyorum ama bilgisayardan sadece geceleri izleyebiliyorum, sabah saat 05.00 e doğru sinyal gitgide düşüyıor ve en sonunda izleyemez oluyorum, gündüzleri hiç sinyal alamıyor bu kanaldan fakat geceye doğru yine simnyal gelmeye başlıyor. fakat bu sorun tvde yok.yardımcı olabilecek biri var mı

 3. Yorum yapan : murat Yorum tarihi : 13/08/2008 5:30 pm

  herkese selam arkadaşla ryeni uydu taktırdım yanlız ebatlar uymadıgı için canak antenin biri küçük digeri büyük bu olay yayınları etkilermi?yoksa birşey farketmezmi..

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.