Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

La Liga için uydu anteni desteği

Şifre nedeniyle NTV’den yayınlanan La Liga maçlarını izleyemeyen çanak anten kullanıcıları, artık bu futbol şölenine tanık olabilecekler.

NTV’den yayınlanan İspanya Ligi maçları, uluslararası lisans anlaşmaları nedeni ile TURKSAT Doğu uydusunda şifreleniyor.

Türkiye’de ikamet eden ve TURKSAT’a çevrili uydu (çanak) anteni kullanan NTV izleyicileri La Liga hayecanını şu şekilde takip edebilirler:

1. Uydu alıcınızın Biss şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Çoğu uydu alıcılarında bu özellik bulunmakta fakat aktif durumda değildir. Eğer uydu alıcınızın şifre çözme özelliği açık durumda değilse, uydu alıcınızı aldığınız yetkili servisten destek isteyiniz.

2. Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS’, ‘Key Girişi’, ‘CAS System’, ‘CAS Keys’ veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin.

3. Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type veya benzer bir isimdeki seçenek) Biss olanını seçin.

4. Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.

Biss ID: 0x1FFF (eÄŸer 6 haneli ise biss ID 0x001FFF olarak girilmelidir.)
Biss TP: 11892/12800(H) (Bazı modellerde bu sorulmamaktadır.)
Key Değeri: A021230035461400 (eğer 12 hane varsa key değeri A02123354614 olmalıdır.)

5. Şifreyi kaydedip (Kaydet, Tamam, Save veya OK) menüden çıkın.

6. Şifreyi kaydettiğiniz halde yine izleyemiyor ve hâlâ ‘kanal şifreli’ gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız uydu alıcınızı kapatıp açın.

7. Eğer alıcınız hala şifreyi çözemiyorsa lütfen cihazınızı satın aldığınız yetkili servisten destek isteyin.

Not: NTV’nin İspanyol Ligi maç yayınları, Türkiye içinde çatı anteni ile vericiler üzerinden, Kablo TV şebekesinden, D-Smart ve Digiturk platformlarından herhangi bir işleme gerek kalmaksızın sorunsuz bir şekilde izlenmektedir.


Etiketler:

Konu hakkında 7 Yorum Yapıldı.

 1. Yorum yapan : aybek rabay Yorum tarihi : 01/03/2008 8:43 pm

  Sevgili uydu yonetimi :Yukarida vermis oldugunuz yontem sadece Turkiye de ikamet edenler icindir peki disinda kalanlari icin onerdiginiz belli bir yontem varsa lutfen . evimde bulunan cihaz “kaon” saygilar

 2. Yorum yapan : SERHAT Yorum tarihi : 03/04/2008 11:17 am

  uydu alıcımızı almadan önce bu maçları normal antenden izliyorduk şimdi izleyemiyoruz neden?

 3. Yorum yapan : ilknur Yorum tarihi : 21/08/2008 11:55 am

  slm millet ntvspor da çıkan maçlariçin sizler yönetimden yardım bekliyoruz bu konuda bizler için yardımcı olun n’olur simdiden sizlere t.ederim

 4. Yorum yapan : atila güleç Yorum tarihi : 31/08/2008 5:34 pm

  Tam rezalet ya uydu satanlar bile ntv sporun şifreli olduğunu bilmiyor bu nedenle maçları izleyemiyoruz.Yetkillirin kendisi izliyor sadece bu maçları galiba

 5. Yorum yapan : enden Yorum tarihi : 11/12/2008 7:33 pm

  Aynen Katılıyorum.Tam Bir Yayın Aldatmacası.Tam bir Hayalkırıklığı.Tam bir Fiyasko.

  Digitürk ve D-Smart Bu işten En Karlı çıkanlar.Maçlara Para verip Sonrada şifreleyip uydudan veren zihniyet ise maşa.

  Benim Gibi Yapın.İzlemeyin Film Seyredin.Netten Binlerce Film İndirip Seyrediyorum.Yada Çin Ve Rus Sitelerine Gidip O site Üstünden Seyredin.

  Yada Biraz Daha Sabredin.nET tV Çıkıyor.Net üzerinden BaÄŸlantılı HD yayın kalitesinde kesintisiz binlerce kanal.Çanaksız çömleksiz,Zahmetsiz.Ama Ä°lk önce Dev ? Telekom ‘un 32 mb hızı Ucuzlatıp yaygınlaÅŸtırması gerek.

 6. Yorum yapan : adem Yorum tarihi : 12/03/2009 12:18 pm

  yok arkadaşım.bazen kafam atıyo topla canağı cömleÄŸi at çöp rahatla .seÄŸret belediyenin vericisinden verilen kanaları..uydulardaki kanaları birin verir ötekini vermez ötekini verir berikini vermez .uyducuya gidersin bak ÅŸunu yüzüne dersin .ver 30 der .bu ne yaww .. bıktım… bıktırdılarr………………….

 7. Yorum yapan : kemal Yorum tarihi : 19/03/2009 7:09 pm

  Verdiğiniz frekans 11892/12800 H eski uydu frekansları ozaman açıyordu fakat frekanslar değiştikten sonra açmıyor.Yeni frekans 11054 / 30000 H Şimdi ne yapacağız onu haber verin.Şimdiden teşekkürler

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.


Etiket: , , , , , ,