Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

Ekrana görüntü gelmiyor , problem nedir ?

1. Eğer cihaza elektrik geldiği halde tv ekranına görüntü gelmiyor ise büyük bir ihtimalle tv ile uydu alıcınız arasındaki kablolar yanlış takılmıştır. Eğer skart kablo kullanıyorsanız , bu kabloyu uydu alıcınızın arkasındaki TV yazan sokete takınız. Ardından kablonun diğer ucunu televizyonunuzun skart girişine bağlayınız.

2. EÄŸer kablolar doÄŸru takıldığı halde tv ekranına görüntü gelmiyor ise kumandadan AV tuÅŸuna basmayı unutmuÅŸ olabilirsiniz. Cihazınızı skart kablo ile baÄŸlıyorsanız yayını televizyon modunu AV ‘ye geçirmek zorundasınız. Kumandadan AV tuÅŸuna basarak yayını izleyebilirsiniz.

3. Eğer dijital uydu alıcınız ile televizyonunuzu normal kablodan bağlıyor iseniz herhangi bir kanal üzerinde genel arama yapmak ve dijital yayını aramak zorundasınız. Yayını bulduktan sonra o kanalı kayıt etmeli ve televizyonu her açışınızda dijital yayınları o kanalın üzerinden izlemelisiniz.


Etiketler:

Konu hakkında 2 Yorum Yapıldı.

  1. Yorum yapan : kahraman Yorum tarihi : 06/06/2017 9:06 am

    Tv 8 i yüklüyom show tv nin görüntüsü gidiyor. Show tv yi yüklüyom tv 8 in görüntüsü gidiyor

  2. Yorum yapan : selim Yorum tarihi : 27/11/2017 3:53 pm

    Televizyonumda çanak anten girişinde görüntü ve ses var. Ancak uydu alıcısını bağladığımda ses var, görüntü yok. Sorun scartta veya uydu alıcısında olabilir mi? Uydu alıcısını değiştirerek sorunu çözebilir miyim?

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.