Uydu frekansları Firma Rehberi | İletişim

2 çanak ile 5000 kanal izleyebilecek miyim ?

Turksat 1 C ve Hotbird uydularına çevrilmiş iki çanak ile 5000 ( beş bin ) kanal izlemeniz mümkün değildir. Bu durum çanak boyutuna bağlı değildir.

Uydu alıcınıza otomatik tarama yaptırırsanız bu iki uydudan toplam 1400 ( bin dört yüz ) civarı kanal düşürebilirsiniz. Bu kanallardan 150 küsür tanesi Turksat 1 C uydusu üzerinden 1200 küsür tanesi de Hotbird üzerinden düşmüştür.

Ancak yine de 1200 adet kanal izleyemezsiniz. Hotbird uydusu üzerinden yayın yapan ve ÅŸifresi çözülemeyen bir çok kanal vardır. Bunların sayısı 300 – 400 civarındadır. Ayrıca birbirinin aynısı olan bir çok kanal vardır. Bu kanallar da listeden temizlenir.

Ek olarak test yayını yapan bir çok kanal vardır. Bunları da sildikten sonra arka arkaya toplam 650 civarı kanalı izleyebilirsiniz.

Etiketler:

Konu hakkında 8 Yorum Yapıldı.

1. Yorum yapan : muzzzy Yorum tarihi : 20/05/2007 2:18 pm

bence yanlış biliyorsunuz benim televizyonum da 2000 kanal var
    hadi şifrelileri düştüğümüzü söyleyelim 800 oradan düş 1200 kanal yapar bence konu hakkında hiçbirşey bilmiyorsunuz ve de canak capı ne kadar büyükse o kadar fazla kanal gösterir ve kanallarda kilitlenmeler olmaz.
    Bunu ben değil televizyoncular söylüyor

2. Yorum yapan : mehmet Yorum tarihi : 28/05/2007 1:59 pm

uyduda kanalların çoğu reklam amaçlı çoğu şifreli çoğuda dini içerikli
    yüzde doksanı yaramaz

3. Yorum yapan : ADG Yorum tarihi : 21/08/2007 4:36 pm

Ya iyide bu kadar televizyon kanalinda neyin nerde gosterildigini nerden bileceksiniz ki?

4. Yorum yapan : dilek Yorum tarihi : 01/01/2008 10:43 pm

muzzzy doÄŸru söylüyor tamam 5000 kanalı izleyemiyoruz ama 1000 nin üzerinde kanal kayıtlı ÅŸifreli olanların haricinde ve gayet kesintisiz izleyebiliyorum…. çift çanak olan uycu ne markada olursa olsun kanal sayısı çoktur.. muzzzy nin dediÄŸi gibi bunları biz deÄŸil satıcılar söylüyor yalan söylemedikleride kayıtlı kanallardan ve tek çanak kullananlardan anlaşılıyor

5. Yorum yapan : mustafa Yorum tarihi : 25/01/2008 2:31 pm

selam benim çifçanak var öyleyken 750 kanal var yani biraz sacmalama olmuş bazı yorumlarda neyse iyi akşamlar

6. Yorum yapan : fedai demir Yorum tarihi : 30/01/2008 7:52 pm

size katılıyorum haklısınız teşekkür ederim

7. Yorum yapan : Akın Can Yorum tarihi : 25/04/2008 7:15 am

Mehmet çok doğru söylüyorsunuz. Hotbird uydusunda çoğu reklam amaçlı çoğu da dini içerikli ama dilinden anlamıyoruz ve Hotbird uydusundaki kanalların çoğu birbirinin aynısı bence Hotbird uydusu hiç iyi bir uydu değil. Türk1C uydusu daha iyi bence.

8. Yorum yapan : yuksel Yorum tarihi : 16/05/2008 5:49 am

beyler sıte yorumu bırebır dogrudur iÅŸi bılmeyenler ahkam kesmesın.bızde otel merkezı sıstemlerı ıle profesyonelce ugrasıyoruz ve daha 2000 kanal goremedık turksat ve hotbırd de. artı bu ıkı uyduya 120 cm de taksan 5 metrede taksan kanal sayısı degısmeyecektır cunku gucu bellı. ama 28 derecedekı astra uydusu ıcın canak capı yorumunu yapsanız haklıydınız canagınjızın boyu o zaman onemlıydı … saygılar

Yorum yapabilmek için aşağıdaki kutucuğa yorumunuzu yazınız ve ardından "YORUMU GÖNDER" düğmesine tıklayınız !
Önemli : Yorumlarınız onaylandıktan sonra bu bölümde yer alır. Lütfen dilbilgisine, ahlak kurallarına uygun ve sadece bu konu ile ilgili yorum yapınız.
*Dijital uydu sistemleri ile ilgili problemlerinize forum bölümümüzde çözüm bulabilirsiniz.