Uydu frekansları

Türksat 3A Frekansları | Türksat 2A Frekansları | Türksat 1C Frekansları | Firma Rehberi | İletişim

Geri Dön   Uydu Forumu Uydu.info - Dijital Uydu Sistemleri İletişim Platformu > DİJİTAL UYDU ALICILARI ve EKİPMANLARI > Ekipmanlar & Montaj ve Teknik Servis
SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Anket Sonuçlarını Göster: Uydu yönlerini hangi yöntem ile buluyorsunuz ?
37 ekran tv ile 10 30,30%
Çevredeki çanaklara bakarak tahmin ile 6 18,18%
Satfinder sinyal bulucu ile 5 15,15%
Profosyonel ölçme cihazı ( Satlook vs. ) ile 6 18,18%
Hiçbir cihaza gerek duymadan pusula ile 0 0%
Bulamıyorum 6 18,18%
Oylayanlar: 33. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Konu Seçenekleri Modları Göster
Okunmamış 10-29-2006, 21:10
Mehmet Usta - ait Avatar
Mehmet Usta Mehmet Usta is offline
Yönetici

Tanımlı Montaj sırasında uydu yönlerini nasıl buluyorsunuz ? [ Anket ]

Çanak montajı sırasında uydu yönlerini bulabilmek için birçok yöntem var. Bu başlıkta bu konu hakkında yaşadıklarımızı ve bildiklerimizi paylaşırsak zamanla en doğru ve kullanılabilir yöntemin hangisi olduğu konusunda ortak bir fikre varabiliriz. Lütfen ankete katılarak görüşlerinizi bildiriniz.
Okunmamış 11-05-2006, 18:16
ado74 ado74 is offline
Junior Member

Smile uydu kurma

walla ben uydu kurarken küçük ekran tv kulanıyordum şimdi sat finder kulanacam yeni aldım bakalım nasıl olacak lütfen fikirlerinizi yazınız..
Okunmamış 11-05-2006, 20:07
DEDE - ait Avatar
DEDE DEDE is offline
Yönetici

Tanımlı sat finder kullanımı

amtörce uydu kurulumu yapıyorsanız,bu size yeterli olcaktır.sat finderde ses sinyali ile ayar yapabileceksin.TV taşımaktansa böyle bir aletle uydu aramanız sizin açınızdan daha zahmetsiz olacaktır,ama bununla kaba bir ayar olacaktır.uydu ince ayarlarını tam yapamadığınızdan dolayı bazı kanalları alamayacaksınız.yada perdeli alacaksınız görüntüyü.iyi bir ayar yapabilmek profesyenel uydu arama cihazları gerektirir.Bunun maliyetide yüksektir.Eğer bu işten para kazanıyorsanız iyi bir uydu arama cihazı almalısınız.iyi bir uydu arama cihazının fiyatı 750 ytl den başlar 2500 ytl kadar vardır.
Okunmamış 11-07-2006, 15:48
fubar fubar is offline
Junior Member

Tanımlı ölçüm cihazı şart

Bu uydu yönü bulma hadisesinde en temiz ve kesin yöntem profesyonel ölçüm cihazlarıdır teknolojinin nimetlerinden faydalanmak lazım bilim adamları mühendisler o kadar uğraşmış kalkıpta bunu reddetmek yersiz olur ben ölçüm cihazı kullanıyorum evdeki çanakların yönünü cihazla buldk turksat ve hotbirdi toplma 6-7 dk içerisinde bulduk ve çok kolay oldu .
Okunmamış 11-09-2006, 06:19
ado74 ado74 is offline
Junior Member

Tanımlı

Sizler gercekleri öylüyorsunuz ama ben dükkanı bile olmayan bu işi seyyar olarak yapan birisiyim gücümde şu anlık buna yetiyor.yani sat-finderle uydu bulmaya çalışıyorum daha ekonomik fikirleriniz varsa lütfen paylaşın..
Okunmamış 11-09-2006, 14:42
fubar fubar is offline
Junior Member

Tanımlı

eğer sat finder ile bulabiliyorsan senin içinde zor olmuyorsa onunla devam et diğer uydu yönü bulma yöntemleri de zaten ankette var ama amaç belli yönü bulmak sen sat finder la buluyosan ölçüm cihazına gereğin yok ama 1 saatte bulursun ama 5 dk da bulursun işte burda bu aletlerin farkı ortaya çıkıyor bu aletlerden kastım ölçüm cihazları.birde el alışkanlığı var benim tanıdığım bu işi uzun süredir yapan montajcılar ilk bakışta uydunun yonunu kabataslak buluyorlar aynı zamanda ölçüm cihazı bağlıyorlar iş inanılmaz kolaylaşıyor.sonuçta uydun yönü aynı nası namaz kılarken kıbleyi herkes biliyor bu işle uzun süre ugraşan adam da şoyle bi bakışla yönü kabataslak tutturuyor.sonuç olarak demek istediğim amaça ulaşabilmek onemli sıfır maliyete getircem diyosan al 37 ekranı döndüre döndüre bulursun uyduyu
Okunmamış 12-25-2006, 22:25
snowdish snowdish is offline
Junior Member

Tanımlı

USB DVB Kartı ve Laptop ile çatıda keyifli zamanlar geçirilebiliyor tavsiye ederim herkese )

Ancak uydu bulma konusunda pusula çekül ve gerçek bir açıölçerden vaz geçilmemesi taraftarıyım. Tabii şimdilerde işin hesabını kitabını kimse düşünmüyor, hazır aletlere koşuyor ama aynı çanağa bir kaç LNB yerleştirme gibi işi azıttığınızda temel matematiksel modellemelerin önemini anlıyorsunuz.
Okunmamış 02-02-2007, 10:23
ctk_hlt ctk_hlt is offline
Junior Member

Tanımlı

cvp yazan arkadfaslara sımdıden tsk...
Okunmamış 02-05-2007, 12:39
zorlu1364 - ait Avatar
zorlu1364 zorlu1364 is offline
Genel Yönetici

zorlu1364 - MSN üzerinden Mesaj gönder
Arrow

Ben Memur Olduğum Için Değişik Illerde Görev Yaptim. Her Gittiğim Yerde Kendi Uydu Antenimi Küçük Araba Televizyonu Ile Kuruyorum. Ben Ayrica Motorlu çanak Kullaniyorum. Ilk Gittiğim Yerde önce Biraz Zorlanma Oluyor Tabii Olarak Ama Ilk Kurulan çanaktan Sonraki Diğer çanaklar Kolay Oluyor. Yani Sabit Bir Yerde Iseniz (yerleşim Olarak) Kurulum Ister Istemez Her Kurulan çanak Dahada Kolay Oluyorki Istemeden Neredeyse Yardimci Bir Alet Bile Kullanmaya Gerek Duymamaya Başliyorsun. Kendimize Seçeceğimiz Bir Hedef Ile Işimiz Bayaği Baside Iniyor.:d
Okunmamış 04-06-2008, 16:42
s_akin s_akin is offline
Junior Member

Tanımlı

bende ligtv üyeliğ var ancak turksat 1c üstünden alıyordum. Şİmdi turksat 1c yi oturduğum evin yönü nedeniyle göremiyorum. Eutelsat üstünden sunny AT 7010 DCI marka rieciverla seyredebilir miyim? yardımcı olursanız sevinirim

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri
Modları Göster